Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2014

I. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO:
Gminny Zarząd Oświaty
Ujazd
ul. Mickiewicza 4
47 - 143 Ujazd
NIP 756-17-13-988, REGON 001183304
telefon (77) 4637083 fax. (77) 4637083
e-mail:
Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek 7.30 – 15.00

II. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:

  1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest na podstawie ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) dalej zwanej „ustawą”, oraz aktów wykonawczych do tej ustawy.
  2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na usługi o wartości szacunkowej powyżej 14 000 euro i poniżej progów określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa zamówień publicznych.
  3. Podstawa prawna wyboru trybu udzielenia zamówienia publicznego - art. 10 ust. 1 oraz art. 39 – 46 Prawa zamówień publicznych.
  4. Podstawa prawna opracowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
    1) Ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.)
    2) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817),
    3) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r. w sprawie średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 282, poz. 1650),
    4) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Unii Europejskiej (Dz. U. z 2011 r. Nr 282, poz. 1649),
    5) Kodeks Cywilny,
    6) Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).
  5. Miejsce publikacji ogłoszenia o przetargu:
    1) Biuletyn Zamówień Publicznych,
    2) strona internetowa Zamawiającego – www.ujazd.pl zakładka Biuletyn Informacji Publicznej (ogłoszenia przetargi)
    3) tablica ogłoszeń w miejscu publicznie dostępnym w siedzibie Zamawiającego.

III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.

  1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy (w tym transport i rozładunek) oleju opałowego w latach 2013 - 2014 w szacunkowej ilości 200.000 litrów do grzewczego pieca olejowego w:

    Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe ul. Strzelecka 6.
    Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe Filia w Starym Ujeździe ul. Szkolna 3.
    Publicznej Szkole Podstawowej w Olszowej ul. Szkolna 7.
    Publicznej Szkole Podstawowej w Jaryszowie ul. Stawowa 1.
    Publicznym Przedszkolu Ujazd oddział zamiejscowy w Balcarzowicach ul. 1 Maja 12.
    Publicznym Przedszkolu Ujazd oddział zamiejscowy w Jaryszowie ul. Strzelecka 15.

    Poszczególne dostawy w ilości od 1000 do 10.000 litrów będą realizowane według zamówienia składanego elektronicznie, telefonicznie lub faxem. Ostateczne rozliczenie dostawy nastąpi na podstawie faktycznego zużycia.
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zakupu mniejszej ilości oleju opałowego. Ewentualne zmiany ilościowe mogą być uzależnione od warunków atmosferycznych panujących w sezonie grzewczym. W takim przypadku Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze.
  3. Przedmiot zamówienia powinien spełniać Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszące te normy.
  4. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać warunkom określonym w Ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ciekłych i biopaliw ciekłych z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz. U. z 2006 r. Nr 169 poz. 1200 z późn. zm.) oraz przepisom wykonawczym wydanym na jej podstawie, w szczególności Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 9 października 2008 r. (Dz. U. Nr 221, poz. 1441).
  5. Na potwierdzenie spełniania w/w wymagań do każdej dostawy Dostawca dołączy dokument potwierdzający jakość dostarczonego oleju (świadectwo jakości) oraz aktualne zaświadczenie o legalizacji licznika pomiaru ilości wydanego oleju opałowego.
  6. Dostawy będą realizowane na podstawie ceny wyliczonej w oparciu o relacje aktualnie obowiązującej ceny w dniu złożenia zamówienia ogłoszonej przez wskazany koncern w formularzu ofertowym DOSTAWCY do ceny obowiązującej w dniu 30 października 2012 r.
  7. Dostarczona ilość oleju fakturowana będzie w temperaturze referencyjnej 150 C.
  8. Dostawca wraz z fakturą dołączy kalkulację ceny oleju dla każdej dostawy wyliczoną wg. wzoru:

               ACK x CO
    C = ---------------------- 
                    CKP
    C – cena netto paliwa dla konkretnej dostawy
    ACK – aktualna cena netto obowiązująca w dniu złożenia zamówienia ogłoszona przez wskazany w ofercie koncern będący źródłem zaopatrywania.
    CO – cena ofertowa netto 1 litra paliwa podana w formularzu ofertowym w dniu złożenia oferty.
    CKP – cena netto obowiązująca w dniu 30 października 2012 r. ogłoszona przez wskazany w ofercie koncern jako źródło zaopatrywania.
  9. Cena podana w ofercie powinna obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia jakie będzie ponosił Dostawca i uwzględniać warunki stawiane przez Zamawiającego, zgodnie z niniejszą SIWZ.
    Nie uwzględnienie tych kosztów przez Dostawcę nie będzie stanowić podstawy do domagania się ich pokrycia przez Zamawiającego w terminie późniejszym.
  10. Wielkość zamówienia może ulec zmianie w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi. Zamawiający nie ma obowiązku odebrać pełnej ilości planowanych dostaw.

    Nr klasyfikacji zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień:
    09 13 51 00-5 Olej opałowy

IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.

  1. Zamówienie należy realizować w terminie: od daty zawarcia umowy do dnia 31.12.2014 r.
  2. Ze względu na ograniczone możliwości składowania oleju opałowego zamówienia realizowane będą sukcesywnie na podstawie bieżących zapotrzebowań zgłaszanych przez Gminny Zarząd Oświaty w Ujeździe w okresie trwania umowy w ramach limitów ilościowych opisanych przez Zamawiającego.
  3. Zamawiający powiadomi telefonicznie, elektronicznie lub faxem Dostawcę, który jest zobowiązany dostarczyć olej opałowy najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych.
  4. Płatność za część zrealizowanej dostawy wynikającej z wezwania nastąpi przelewem w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia faktury.
  5. W przypadku nie dostarczenia oleju opałowego w wymaganym terminie ZAMAWIAJĄCY dokona interwencyjnego zakupu u innego dostawcy.

V. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, w szczególności dotyczące:

    1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

    Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
    Zamawiający uzna ten warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oraz gdy Wykonawca złoży koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi.

    2) posiadania wiedzy i doświadczenia,
    3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym,
    4) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
    5) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

    Za spełnienie warunków ppkt 2-5 Zamawiający uzna złożenie oświadczenia, że na dzień składania ofert Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy – zgodnie z treścią podaną w załączniku nr 3 do SIWZ.
  2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
  3. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.
  4. Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych.
  5. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu dokumenty oraz oświadczenia.
  6. Oferta Wykonawcy wykluczonego uznana zostanie za odrzuconą.
  7. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, jeżeli:
    1) jest niezgodna z ustawą,
    2) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy,
    3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
    4) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
    5) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
    6) zawiera błędy w obliczeniu ceny,
    7) wykonawca w terminie 3 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy,
    8) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.

VI. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU.

  1. Dokumenty podstawowe:
    1) formularz ofertowy – wypełniony i podpisany przez Wykonawcę - załącznik nr 1 do SIWZ,
    2) zaakceptowany (podpisany) wzór umowy - załącznik nr 2 do SIWZ.
  2. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty następujące dokumenty:
    1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 3 do SIWZ,
    2) koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi.
  3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty następujące dokumenty:
    1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - załącznik nr 4 do SIWZ,
    2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy,
    3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
    4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
  4. Inne dokumenty:
    1) certyfikat jakości opału.
  5. Wykonawcy Wspólnie ubiegający się o zamówienie:
    1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia,
    2) zobowiązani są do ustanowienia Pełnomocnika,
    3) do oferty załączają Pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego,
    4) wszelka korespondencja będzie prowadzona z Pełnomocnikiem,
    5) jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może przed zawarciem umowy wezwać pełnomocnika do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców,
    6) termin na jaki została zawarta umowa regulująca współpracę Wykonawców występujących wspólnie nie może być krótszy od terminu określonego na wykonanie zamówienia,
    7) do oferty załączają dokumenty określone w pkt 3 dla każdego partnera z osobna; pozostałe dokumenty składane są wspólnie.
  6. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przedkłada:
    1) dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
    a) nie otwarto jego likwidacji ani nie zgłoszono upadłości – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
    b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
    c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez osobę/osoby uprawnioną/e do podpisania oferty z dopiskiem „za zgodność z oryginałem”.

VII. INFORMACJA O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI.

  1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną z zastrzeżeniem, że dla złożenia oferty, jej zmiany lub wycofania wymagana jest forma pisemna.
  2. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna, której dochowanie następuje przez złożenie pisma osobiście albo przesłanie listem poleconym na adres Zamawiającego.
  3. Jeżeli oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
  4. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
  5. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami w imieniu Zamawiającego są:
    1) Małgorzata Kulesa
    tel. (77) 4637083
    fax. (77) 4637083
    godziny urzędowania pn. - pt. 7.30 – 15.00
  6. Zamawiający nie przewiduje zorganizowania zebrania z wykonawcami.
  7. Nie udziela się żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do zamawiającego zapytania w sprawach wymagających zachowania pisemności postępowania.
  8. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamawiający może, w każdym czasie, przed upływem terminu do składania ofert, zmodyfikować treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
  9. Wprowadzone w ten sposób modyfikacje, zmiany lub uzupełnienia przekazane zostaną, z zachowaniem formy pisemnej, wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia.
  10. Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów, jak również pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia i będą wiążące przy składaniu ofert. O przedłużeniu terminu składania ofert, jeżeli będzie to niezbędne dla wprowadzenia w ofertach zmian wynikających z modyfikacji, zawiadomieni zostaną wszyscy wykonawcy, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia. Wszelkie prawa i zobowiązania wykonawcy odnośnie wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi.

VIII. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

IX. TERMIN ZWIĄZANIA Z OFERTĄ
Wykonawca składając ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

  1. Przygotowanie oferty:
    1) Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w trwałej formie, pismem czytelnym.
    2) Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi składający ofertę.
    3) Wykonawca może złożyć w prowadzonym postępowaniu wyłącznie jedną ofertę.
    4) Oferta oraz wszystkie załączniki wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa.
    5) Jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy, należy dołączyć właściwe umocowanie prawne.
    6) Oferta powinna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia i załączniki, o których mowa w treści niniejszej specyfikacji.
    7) Dokumenty powinny być sporządzone zgodnie z zaleceniami oraz przedstawionymi przez Zamawiającego wzorcami - załącznikami, a w szczególności zawierać wszystkie informacje oraz dane.
    8) Poprawki w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej ofertę.
    9) Wszystkie zapisane strony oferty powinny być ponumerowane i spięte (zszyte) w sposób trwały, zapobiegający dekompletacji zawartości oferty.
  2. Oferta wspólna
    W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, oferta musi spełniać następujące warunki:
    1) Wraz z ofertą winna być przedłożona kopia umowy lub inny dokument potwierdzający zobowiązanie do zawarcia (przed udzieleniem zamówienia przez Zamawiającego) umowy konsorcjum lub spółki cywilnej, podpisane przez wszystkich partnerów, przy czym termin, na jaki zostanie zawarta umowa konsorcjum, nie może być krótszy niż termin realizacji zamówienia i obowiązywania rękojmi i gwarancji.
    2) Oferta winna być podpisana przez każdego partnera lub upoważnionego przedstawiciela lub partnera wiodącego.
    3) Upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela lub partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów - należy załączyć je do oferty.
    4) Przedstawiciel lub wiodący partner winien być upoważniony do zaciągania zobowiązań i płatności w imieniu każdego na rzecz każdego z partnerów oraz do wyłącznego występowania w realizacji kontraktu - do oferty należy załączyć oświadczenie.
    5) Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
  3. Inne wymagania dotyczące przygotowania oferty
    1) Oferta powinna zostać złożona w zamkniętej kopercie.
    2) Oferta powinna zostać umieszczona w wewnętrznej kopercie. Koperta ta powinna zostać zamknięta i oznaczona wyłącznie:
    a) firmą (nazwiskiem) i adresem Wykonawcy
    b) oznakowaniem: „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2015”.
    3) Koperta wewnętrzna z ofertą powinna zostać następnie zamknięta w kopercie zewnętrznej, która powinna zostać zamknięta w sposób uniemożliwiający jej przypadkowe otwarcie i oznakowania: „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2015” z nazwą i adresem Zamawiającego oraz klauzulą „Nie otwierać przed dniem 6 listopad 2012 r. do godz. 10:15”.

XI. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT.

  1. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego tj: Gminnym Zarządzie Oświaty w Ujeździe, ul. Mickiewicza 4, 47 – 143 Ujazd, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 listopada 2012 r. do godz. 10.00.
  2. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona Wykonawcy bez otwarcia niezwłocznie.
  3. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w dniu 6 listopada 2012 r. o godz. 10.15.
  4. Otwarcie ofert jest jawne.
  5. Bezpośrednio przed otwarciem ofert podana zostanie kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

XII. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY
Cena Oferty musi zostać obliczona zgodnie z poniższymi zasadami:

  1. Wykonawca uwzględniając wszystkie wymogi, o których mowa w niniejszej SIWZ powinien w cenie ofertowej ująć wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, niezbędne dla prawidłowego i pełnego wykonania przedmiotu zamówienia.
  2. W ofercie należy podać:
    a) zryczałtowaną cenę netto + VAT za 1litr oleju opałowego oraz razem wartość brutto (obejmującą również koszty transportu).
    b) Nazwę i adres koncernu, z którego sieci dystrybucyjnej będzie dostarczany olej opałowy.
    c) Cenę oleju opałowego obowiązującą w dniu 30 października 2012 r. ogłoszoną przez wskazany koncern, który będzie źródłem zaopatrywania dostawcy.
  3. Wszystkie wartości należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
  4. Do oceny ofert Zamawiający będzie brał pod uwagę cenę brutto (z VAT) za dostawę jednego litra oleju opałowego wskazaną w formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SIWZ.
  5. Cena musi być wyrażona w złotych polskich.

XIII. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT

  1. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które:
    1) zostaną złożone przez Wykonawców nie wykluczonych przez Zamawiającego z niniejszego postępowania,
    2) nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.
  2. Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria:

    Nazwa kryterium  Waga
    Cena                     100 %

Załączniki:
 

  1. PDFFormularz ofertowy.pdf (225,64KB)
  2. PDFOświadczenie Nr 3 do SIWZ.pdf (174,82KB)
  3. PDFOświadczenie Nr 4 do SIWZ.pdf (175,47KB)
  4. PDFSpecyfikacja.pdf (335,63KB)
  5. PDFWzór umowy.pdf (266,43KB)

Uczestnicy postępowania

Wyjaśnienia

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej powyżej 14 000 euro i poniżej kwot określonych na podstawie art. 11, ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz.759 z późn. zm.) pod nazwą: „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2014”

Na podstawie art. 38 ust Prawo zamówień publicznych Zamawiający składa poniższe wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

  1. Czy dostawy do placówek objętych zamówieniem będą łączone?

    Odp. Dostawy nie będą łączone.

  2. Jakiej pojemności zbiorniki (łączna pojemność) na olej opałowy znajdują się w poszczególnych placówkach objętych zamówieniem i jaki sposób rozładunku do nich paliwa z autocysterny jest wymagany, grawitacyjny czy przy zastosowaniu pompy przy autocysternie?

    Odp. Pojemność zbiorników wynosi:
    1) Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe ul. Strzelecka 6 – 6 zbiorników x 2000 l
    2) Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe Filia w Starym Ujeździe ul. Szkolna 3 – 3 zbiorniki po 3000 l
    3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszowej ul. Szkolna 7 – 10 zbiorników po 1500 l
    4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie ul. Stawowa 1 - 2 zbiorniki po 750 l
    5) Publiczne Przedszkole Ujazd oddział zamiejscowy w Balcarzowicach ul. 1 Maja 12 – 2 zbiorniki po 1600 l
    6) Publiczne Przedszkole Ujazd oddział zamiejscowy w Jaryszowie ul. Strzelecka 15 – 2 zbiorniki po 750 l
    Rozładunek paliwa przy zastosowaniu pompy przy autocysternie.

  3. Jaka ilość zamawianego paliwa przypada na każdą placówkę objętą zamówieniem?

    Odp. W zależności od temperatury powietrza ilość zamawianego oleju może ulec zmianom. Rocznie zakupuje się około dla:
    1) Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe ul. Strzelecka 6 – ok. 60.000 litrów
    2) Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe Filia w Starym Ujeździe ul. Szkolna - 3 ok.10.000 litrów
    3) Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszowej ul. Szkolna 7 – ok. 20.000 litrów
    4) Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaryszowie ul. Stawowa 1 – ok. 10.000 litrów
    5) Publicznego Przedszkola Ujazd oddział zamiejscowy w Balcarzowicach ul. 1 Maja 12 – ok.3.000 litrów
    6) Publicznego Przedszkola Ujazd oddział zamiejscowy w Jaryszowie ul. Strzelecka 15 – ok. 10.000 litrów.

  4. Czy lokalizacja zbiornika/kotłowni nie utrudnia dostaw autocysternami o wymiarach 9,2 m/ 2,8 m/ 3,4 m i 14,6 m/ 2,8 m/ 3,6 m (długość / szerokość / wysokość) ?

    Odp: Lokalizacja zbiornika na olej opałowy wg załącznika:
    1) Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe ul. Strzelecka 6 – lokalizacja zbiornika za budynkiem szkolnym na utwardzonej powierzchni. Pojemność zbiorników na olej opałowy 6 x 2000 litrów.
    2) Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe Filia w Starym Ujeździe ul. Szkolna 3. Lokalizacja zbiornika z przodu budynku szkolnego na utwardzonej powierzchni. Pojemność zbiorników 3 x 3000 litrów.
    3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszowej ul. Szkolna 7. Lokalizacja zbiornika od strony podwórka. Teren utwardzony. Potrzebna mała cysterna ze względu na wąski wjazd lub cysterna z długim wężem. Pojemność zbiornika 10 x 1500 litrów.
    4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie ul. Stawowa 1. Lokalizacja zbiornika w kotłowni przy boisku szkolnym na utwardzonej powierzchni. Pojemność zbiorników 2 x 750 litrów.
    5) Publiczne Przedszkole Ujazd oddział zamiejscowy w Balcarzowicach ul. 1 Maja 12. Teren wybrukowany, utwardzony. Cysterna musi stać na drodze głównej podczas tankowania. Pojemność zbiornika na olej 2 x 1.600 litrów.
    6) Publiczne Przedszkole Ujazd oddział zamiejscowy w Jaryszowie ul. Strzelecka 15. Lokalizacja zbiornika przy podwórku szkolnym. Teren wyłożony kostką brukową. Pojemność zbiornika 2 x 750 litrów.
    Lokalizacje zbiorników nie utrudniają dostaw autocysternami wymienionymi w pytaniu.

  5. Czy Zamawiający dopuszcza przekazywanie faktur VAT w formie elektronicznej zgodnie z artykułem 106 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28.03.2011 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011 r. nr 68 poz. 360)?

    Odp: Zamawiający nie dopuszcza przekazywania faktur VAT w formie elektronicznej.

  6. Czy w opisie Wykonawcy jako strony umowy znajdą się wszystkie wymagane informacje zgodne z art. 206 Kodeksu spółek handlowych jeśli do realizacji zamówienia zostanie wybrana spółka?

    Odp. Opis Wykonawcy jako strony umowy powinien zawierać:
    1) firmę spółki, jej siedzibę i adres,
    2) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego,
    3) numer identyfikacji podatkowej (NIP),
    4) wysokość kapitału zakładowego, a dla spółki, której umowę zawarto przy wykorzystaniu wzorca umowy, do czasu pokrycia kapitału zakładowego, także informację, że wymagane wkłady na kapitał zakładowy nie zostały wniesione.

  7. Czy w sytuacji nie dotrzymania przez Zamawiającego terminu płatności Wykonawca będzie mógł wstrzymać dostawy produktów do momentu uregulowania przez Zamawiającego przeterminowanych zobowiązań finansowych? Z uwagi na dużą wartość zamówienia i długi czas jego realizacji wnosimy o wprowadzenie do wzoru umowy zapisów regulujących tą kwestię np. w brzmieniu: „Dostawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji kolejnego zamówienia w przypadku zalęgłości płatniczych Odbiorcy. Takie zachowanie Dostawcy nie będzie traktowane jako niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy.”

    Odp: Informujemy, iż nie przewidujemy zmian treści umowy.

  8. Zapisy § 3 wzoru umowy nie przewidują zmiany ceny oleju opałowego w wyniku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT w stosunku do złożonej oferty. Wnosimy o dodanie takiej możliwości zmiany ceny. Proponujemy wprowadzenie do treść umowy zapisu w brzmieniu: „W przypadku zmiany przepisów dotyczących podatku VAT, Wykonawcza zobowiązany jest do
    naliczania podatku VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu wystawienia faktury. Niniejsza zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy”.

    Odp: Informujemy, iż nie przewidujemy zmian treści umowy.

  9. Producenci magazynują olej opałowy w sieci baz magazynowych na terenie całego kraju, dlatego świadectwa jego jakość są często wystawione również przez jednostki upoważnione do wykonywania badań, (np. akredytowane laboratoria producenta). W związku z powyższym wnosimy o modyfikacje § 5 ust. 2 wzoru umowy tak aby dopuszczał aktualny atest jakościowy wystawiony przez jednostkę upoważnioną do wykonywania badań.

    Odp: Informujemy, iż nie przewidujemy zmian treści umowy.

  10. Zgodnie z art. 89 Ustawy z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym warunkiem zakupu oleju opałowego z obniżoną stawką akcyzy tj. w wysokości 232 zł od 1000 litrów jest złożenie sprzedawcy oświadczenia, że nabywany olej opałowy przeznaczony jest do celów opałowych lub będzie sprzedany z przeznaczeniem do celów opałowych. W przypadku nie złożenia takiego oświadczenia kwota należnej akcyzy w wynosi 1822 zł od 1000 litrów oleju opałowego w temperaturze referencyjnej 15 °C. W związku z powyższym wnosimy o wprowadzenie do wzoru umowy zapisów regulującą tą kwestie. Proponujemy wprowadzenie poniższych zapisów:

    1) Odbiorca zobowiązuje się do składania Dostawcy oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego wynikających z ustawy o podatku akcyzowym z dnia 06.12.2008 roku (wraz z późniejszymi zmianami) każdorazowo przy zakupie oleju opałowego najpóźniej w dniu odbioru paliwa.
    2) Jeżeli oświadczenia o przeznaczeniu oleju opałowego będą składane przez osoby upoważnione przez Odbiorcę, wówczas Odbiorca zobowiązany jest złożyć Dostawcy wykaz osób upoważnionych do składania tych oświadczeń
    3) Odbiorca w przypadku nie złożenia oświadczenia o przeznaczeniu oleju opałowego lub złożenia nieważnego oświadczenia, będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Dostawcy odszkodowania obejmującego pełną obowiązującą stawkę podatku akcyzowego dla ilości nabytego oleju opałowego nie potwierdzonej oświadczeniem o jego przeznaczeniu, a także do przejęcia innych obciążeń nałożonych na Dostawcę wynikających z niedochowania przez Odbiorcę obowiązków wynikających z zakupu produktu z obniżoną stawką podatku akcyzowego.

    Odp: Informujemy, iż nie przewidujemy zmian treści umowy.

Dyrektor Małgorzata Kulesa
Ujazd dnia 31 październik 2012 r. 


Znak sprawy: GZO I – 341.2.2012

INFORMACJA

Dotyczy postępowania przetargowego pn. „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2014”.

Zamawiający informuje, że w celu umożliwienia przygotowania oferty z uwzględnieniem informacji udzielanych przez Zamawiającego w wyniku zapytań oraz modyfikacji SIWZ, Zamawiający przedłuża termin składania i otwarcia ofert w niniejszym postępowaniu.
Nowy termin składania ofert zostaje ustalony na dzień 7 listopada 2012 r. do godz. 10:00. Tym samym nowy termin otwarcia ofert zostaje ustalony na dzień 7 listopada 2012 r. o godzinie 10:15.

Dyrektor Małgorzata Kulesa
Ujazd, dnia 5 listopad 2012 r.


Znak sprawy: GZO I – 341.2.2012

INFORMACJA

Dotyczy postępowania przetargowego pn. „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2014”.

Zamawiający informuje, że wszelkie odpowiedzi na zapytania do postępowania przetargowego udzielane zostają do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 12.30

Dyrektor Małgorzata Kulesa 


Uczestnicy postępowania

Wyjaśnienia

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej powyżej 14 000 euro i poniżej kwot określonych na podstawie art. 11, ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz.759 z późn. zm.) pod nazwą: „Dostawa oleju opałowego dla placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Ujazd na rok 2013-2014”

Na podstawie art. 38 ust Prawo zamówień publicznych Zamawiający składa poniższe wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Zwracam się z zapytaniem czy istnieje możliwość zmiany niekorzystnego datowania do porównania ceny zaproponowanych przez oferentów? W Specyfikacji w Rozdziale III pkt. 8 wskazano datę 30 października, gdzie ceny wiodących koncernów kształtowały się na poziomie PKN Orlen cena oleju opałowego 3154 zł/m3 Lotos S.A. cena oleju opałowego 3165 zł/m3. Różnica 11 zł/m3 stawia wykonawców zaopatrujących się w koncernie Lotos S.A. w niekorzystnej sytuacji, jest to nierówne traktowanie wykonawców i niezgodne z PZP.
Proponuję wskazanie jako daty porównawczej 26 października gdzie ceny kształtowały się na poziomie:
PKN Orlen cena oleju opałowego 3142 zł/m3. Lotos S.A. cena oleju opałowego 3143 zł/m3.

Odp. W związku z przekroczeniem terminu składania zapytań w/w wniosek pozostaje bez wyjaśnienia. Podstawa prawna: art. 38 ust. 1 i 1 a ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759)

Dyrektor Małgorzata Kulesa
Ujazd dnia 5 listopad 2012 r. 

 

Podmiot udostępniający: GZO Ujazd
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Małgorzata Kulesa
Data wytworzenia: 2012-10-29