Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Obwieszczenie o zakończeniu postępowania

RG.6220.13.2025.IW                                                                 Ujazd, dnia 31 lipca 2026 r.

 

 

Obwieszczenie

o zakończeniu postępowania dowodowego

 

            Na podstawie art. 10 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1691, dalej KPA), w związku z art. 74 ust. 3, ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 670 ze zm, dalej ustawa OOŚ)

zawiadamia się

strony postępowania administracyjnego prowadzonego na wniosek z dnia 20 sierpnia 2025 roku pana Dawida Szczecińskiego, pełnomocnika EPLANT 76 Sp. z o.o. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa farmy fotowoltaicznej „Olszowa II” o mocy nieprzekraczającej 150 MW i magazynów energii o mocy do 150 MW wraz z niezbędną do funkcjonowania inwestycji infrastrukturą, z możliwością dzielenia na etapy lub budowania w całości, w dowolnych konfiguracjach mocy”, iż postępowanie dowodowe zostało zakończone.

            W toku prowadzonego postępowania administracyjnego uzyskano następujące opinie i uzgodnienia:

  • pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzelcach Opolskich Nr NZ.9022.4.30.2025.AS z dnia 21.10.2025 roku, w którym wyraził opinię o potrzebie nałożenia na inwestora obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w/w przedsięwzięcia oraz sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko w zakresie określonym w art. 66 ust.1 cytowanej ustawy OOŚ;
  • pismo Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu Nr WOOŚ.4220.285.2025.IOC.2 z dnia 13 listopada 2025 roku wyrażające opinię, że dla ww. przedsięwzięcia istnieje potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko oraz ustalił zakres raportu o oddziaływaniu przedmiotowego przedsięwzięcia na środowisko;
  • pismo Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni w Opolu Nr CO.ZZŚ.4901.155.2025.AS z dnia 27 listopada 2025 roku, który wyraził opinię, że dla omawianego przedsięwzięcia nie ma obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko oraz określił warunki tej realizacji;
  • opinia sanitarna Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzelcach Opolskich Nr NZ.9022.4.4.2026.AS z dnia 4 marca 2026 roku, w której zaopiniowano realizację przedsięwzięcia z uwagami;
  •  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Opolu postanowieniem z dnia 29 lipca 2026 roku, znak  WOOŚ.4221.21.2026.IOC.4 postanowił uzgodnić warunki z zakresu ochrony środowiska dla realizacji planowanego przedsięwzięcia.

            Z materiałami sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ujeździe w  Referacie Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w godzinach pracy Urzędu od poniedziałku do piątku z możliwością wypowiedzenia się również co do zgłoszonych żądań wniosku w terminie 7 dni od daty zamieszczenia, wywieszenia zawiadomienia. Na podstawie art. 41  § 1 KPA w toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swojego adresu. Zgodnie z § 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.

            Zgodnie z art. 49§2 KPA dzień, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie, inne publiczne ogłoszenie lub udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej wskazuje się w treści tego obwieszczenia, ogłoszenia lub w Biuletynie Informacji Publicznej. Zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie, inne publiczne ogłoszenie lub udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej.

            Ponieważ w powyższej sprawie liczba stron postępowania przekracza 10, zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy OOŚ oraz art. 49 KPA – zawiadomienie zostanie zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Ujeździe, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ujeździe www.bip.ujazd.pl oraz na tablicy ogłoszeń w miejscowości Olszowa.

                                                                                                         

Z up. Burmistrza

 

Iwona Warzecha

Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami

i Ochrony Środowiska

/-podpisano cyfrowo/